Büyüler

Büyü Hakkında Bilinmeyenler

Büyü Hakkında Bilinmeyenler

AŞK NEDİR? KARA SEVDA NEDİR? FİZYOLOJİK ETKİLERİ VE BİLİMDEKİ YERİ NEDİR?


Muhakkak hepimiz en az bir kere aşık olmuştur. Aşk kiminin inandığı kimilerinin ise varlığını inkar ettiği gözle görülemeyen sevginin bir türüdür. Hemen hemen her dilde Aşk kelimesinin bir karşılığı vardır. Dünyanın her yerinde kabul görmüş bir bağlanma bu. Bir insanın hayatı boyunca alacağı en önemli kararlardan birisi evliliktir. Kimse aşk hissi duymadığı birisiyle evlenmek istemez.

Cinsel hazdan şefkat hissine kadar sevginin her çeşidinde görülür aşk. Şanslı olanlar karşılıklı olarak yaşar ancak ne yazık ki bir de platonik olarak adlandırılan karşılıksız aşk mevzusu var. Aşkına karşılık bulamayan bazı insanlar bunu bir saplantı haline getirebilir, depresyona girebilir veya hayatlarının sonuna kadar izlerini taşıyacak psikolojik bir çöküntü yaşayabilir Aşık Etme Büyüsü yaptırılabilir.

buyu haramdir - Büyü Hakkında Bilinmeyenler
Büyü Hakkında Bilinmeyenler


Karşılıksız aşk travmatik sonuçlar yaratır. Depresyon gibi psikolojik bir rahatsızlık yaşamsal fonksiyonları zamanla etkiler ve tedavi edilmezse yıkıcı etkiler yaratır. Adına aşk deiğimiz şey hem insanlarda hem de hayvanlarda görülen beydeki kimyal serotiminin artmasından kalp çarpıntısına kadar fizyolojik olarak da bilimin kanımsayamadığı gerçek bir olgudur. Yapılan bilimsel araştırmalar aşık olduğunu belirten kişilerin kan akışının hızlandığını, mantıklı düşünme ve muhakeme yeteniğini yitirdiğini saptamakta. Araştırmanın en çarpıcı kısmı Aşık insanların beynindeki kimyasalların saplantılı kişilerle aynı seviyede olduğunu tespit etmiştir.


Yani aşık kişilerin bir nevi geçici bir saplantı sorunu yaşaması ve bu yüzden şuursuz hareketler yapması bilimsel gerçekliğe dayanan fizyolojik bir durum. Kuşkusuz yaşadığımız Dünya üzerinde en büyük ve gözü kara suçlar ya para uğruna yada aşk uğruna yapılmıştır. Tarih kitaplarında aşk uğruna cinayetler işlemiş ünlü katillere rastlanmaktadır. Üstelik bu kişiler arasında “soylu” ve “saraylı” olarak nitelendirilmiş iktidar sahibi zamane meşhur insanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.


Tarihin bilinen en eski aşk savaşlarından biri Truva’da yaşanmış uğruna binlerce insan ölmüş savaş yıllarca sürmüş, uğruna destanlar yazılmış, nesilden nesile aktarılmış bir hikayedir. Osmanlı imparatorluğunun en ihtişamlı döneminde Devlet-i Aliye’ye (Cihan İmparatorluğu) padişahlık yapmış Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan’a olan aşkı, Hürrem Sultan’ın aşkı uğruna yaptığı fedakârlıklar filmlere, dizilere ve romanlara sayısız kere konu olmuştur.


Ülkemizde Ferhat ile Kerem, Aslı ile Şirin, Leyla ile Mecnun Dünyada da Mısır’ın ünlü kadın hükümdarı Kleopatra ve Mark Antony’nin, Fransa’nın 18. Yüzyılda yaşamış meşhur İmparatoru Napolyon ve Josephine’nin ( Napolyon Josephine’yi terk ettiğinde kahrından ölmüştür), Arjantin’e politik yön vermiş çiftlerinden Juan Peron ve Evita Peron’un hatta evli olmasına rağmen Fransız soylu Emilie du Chatelet ve Volteire’nin yaşadıkları aşk deyince akla gelen ünlü çiftlerdir.


AŞK BİR SAPLANTI


İnsan beyninde saplantılı ve muhakeme yeteneğinin yitirilmesine sebep olan, insan iradesini elinden alan ve düşüncelerini körleştiren bu his insanlara kendilerinin dahi inanamayacağı şeyler yapmasına sebep olur. Maalesef Dünya genelinde intihar eden insanların büyük bir bölümü aşk uğruna hayatına son verir. Aşk duyduğu insana sahip olmamak insanları yemeden içmeden keser, sosyal hayatlarında olumsuzluklar kötü arkadaş ilişkileri gibi olumsuzluklar yaşayabilir. Kimi insanlar bu uğurda çok fazla şey yapar. Aşk uğruna işlenmiş cinayetlere konu olan 17 ünlü hikaye Reşat Ekrem KOÇU’nun bir kitabına da konu olmuştu.


AŞK VE BÜYÜ


Aşık olmak, sevmek ve sevilmek istemek insanın doğasında var. Aşkına karşılık bulamayan insanlar hayatının en kötü sınavıyla sınandıklarını düşünürler. Uğruna şarkılar yazılan fedakarlıklar yapılan çok fazla aşk var. Aşk karşılıklı olunca güzeldir. Karşılıksız ve tek taraflı aşklar insanlara ızdırap verir. Aşk uğruna insanlar neler yapmaz ki? Kariyerini bitiren ailesine sırf dönen hayatlarından vazgeçen insanlar etrafımızda cirit atıyor.

Dünya aşk üzerine dönüyor desem kim buna itiraz edebilir ki? Bazen ne yaparsanız yapın karşınızdakinin hislerini etkileyemez, karşılık bulamazsınız. Kara sevda dediğimiz abartılı derecede aşka kapılmış bazı insanlar son çareyi aşk büyüsünde arayabilir.  Eskiden büyü ve ilim ile uğraşmak gizli güçlere sahip olduğunun düşünen kişiler tarafından yapılıyordu. Elinde güç bulunduran ve büyü ile uğraşan insanlar bulundukları toplumda güç ve saygınlık elde ediyorlardı.

KADİM ZAMANLARDAN GÜNÜMÜZE BÜYÜ


Büyücülük kutsal kitapların var oluşundan bile daha eski insanlığın hayatında var olan kadim bir uğraştır. Hatta Kur’an’da büyü güçlerini kötüye kullanan insanlar kesin dille uyarılıyor. Tevrat ve İncil’de de büyüler hakkında ayetler içerir. Babil’den Mısır’a, Sümer’lerden Anzaklar’a kadar uzanan çok eski uygarlıklarda büyünün büyük bir yeri vardı. Hatta kutsal kitaplarda Hârut ve Mârut adında iki meleğin yalnızca iyilik için kullanma maksadıyla insanlığa sihir öğrettikleri yazmaktadır.

Eski Mısır’ın hakimi Firevun’lar bile bu büyücülerden tavsiye alıyorlardı. Babil ve Mısır da aşk ve mutluluk iksiri adı altında büyücüler tarafından kazanç kapısı olarak kullanılıyordu. Hatta Büyük Moğol İmparatoru Çengiz Han bile seferden önce İmparatorluğundaki geleceği gördüğüne inandığı kahinlerden bilgi alıyor ve bu bilgiler doğrultusunda ilerliyordu. Nitekim Büyük Moğol İmparatorluğunun Cengiz Han’la beraber ülke sınırlarını ne kadar genişlettiği bilinen bir gerçek. Eski Yahudiler arasında da Kara büyü çok popülerdi. Antik Yunanlar da büyülerle uğraşıyorlar ve iyi büyücü kötü büyücü olarak ikiye ayrılıyorlardı. Bu büyücüler ekinlere bereket dağıtmaktan denizcilere rüzgar yaratmaya kadar birçok şeyle uğraşıyorlardı.


Yahudiler bu güçlerini kötü ruhları esir almak ve güç sahibi olmak gibi şeyler için kullanıyordu. Kökenleri Farmason ve Babil’e kadar uzanan ve binlerce yıldır Dünyanın her yerinde var olan Mason topluluğu hala büyü ile uğraşmakta. Hz Süleyman’dan günümüze kadar uzanan geleneklere bağlı kalan bu örgütte büyüyü en iyi bilenler 3, 13 ve 33 şeklinde sıralanmış üstadları vardı. Bu tarz büyüler “iyi ve kötü” olarak kesin çizgiyle ikiye ayrılır. Bu ayrımın ilk isimlendirmesi eski zamanlarda uzak doğu özellikle Çin’de yapılıyordu. Belki de Hz. Muhammed’in “İlim Çin’de dahi olsa gidip alın” sözü bir nazara vermekti.


AVRUPA’DA BÜYÜCÜLÜĞÜN YÜKSELİŞİ VE DÜŞÜŞÜ


On dördüncü yüzyılda Avrupa’da büyü yalnızca kötülükle ilişkilendirildi. Avrupa nüfusunun üçte biri “kara ölüm” diye isimlendirilen bir hastalık yüzünden öldü. Karanlık çağ olarak adlandırılan bu dönemlerde büyü yaptığı iddia edilen kişiler tarafından diri diri yakılarak infaz edildiler.


HIZLI TUTAN AŞK BÜYÜLERİ VE GÜNÜMÜZ DÜNYASINDAKİ YERİ


Maalesef istemek her şeyi çözmez. Bazen ne kadar istesek de bulduğumuzu sandığımız mutluluğu elimizden kaçırırız. Aşkına karşılık bulamayan, Aşkına deli divane olan, Sevdiği kişiyle eskisi gibi anlaşamadığı düşünen yada sevgilisinden ayrılan insanlar da son çareyi hızlı tutmasını umduğu “havas ilmi” denen aşk büyüsünde aramakta. Burada amaç fiziki veya ruhsal bir zarar vermek değil, düşüncelerini değiştirmek ve aşık olduğu kişinin bilinç altında var olmak istemek.

Kuşkusuz en çok yapılmasını istedikleri büyülerin başında Aşk büyüsü geliyor. Büyüler geçici süreli ve ömürlük yapılabilir. Büyünün etkisindeki kişi istem dışı bir çekim hissiyatına kapılır ve sürekli olarak bastıramadığı bir hisle mücadele etmek durumunda kalır. Her fırsatta olmak istediği yerde olur ve uzun süren ayrılıklar neticesinde düşme ve keyifsizlik hisleriyle boğuşur. Yapılan dua ne kadar kuvvetli olursa büyünün etkisi de o denli şiddetli olabilir.
Aşk büyüsünün canbar büyüsü, at nalı büyüsü, bağırsak büyüsü ve aşk vefki gibi çok bilinen çeşitleri yanı sıra çok çeşidi vardır.

Bu büyülerin bazıları için bir takım malzemeler gerekmekte, bazıları için ise sadece dua ve tılsım yeterli olur. Bazen başka alemlerle iletişime geçerek bu tip büyüler yaptığını iddia eden insanlar da var. İslam anlayışına göre bu tip büyüler ilim sahibi olan ve tılsımlı muskalar yazan kişiler tarafından yapılır. Dünya üzerinde ve ülkemizde bu tip işler için bir takım yeteneklere sahip olduğu düşünülen Medyum diye nitelendirilen insanlar vardır.


İnsanlar Psişik güçlerine inandığı Medyumlara Başvururlar. Gizli ilim sahibi olan, güçlü maneviyata sahip, başka boyutlarla ilişki kurabildiği düşünülen bu kişilere Define tılsımı bozmak, manevi sıkıntılardan kurtulmak, kısmet açma ve aşk büyüsü yaptırmak gibi türlü istekleri olan kişiler tarafından ziyaret edilir. İnsanların en çok yaptırdığı büyülerin başkında aşk büyüsüdür.

Türkiye’de bu işi yapan resmi ruhsatlı medyumlar da mevcuttur. Doksanlı yıllarda televizyonlarda Medyum Memiş, Medyum Keto gibi çok sayıda Medyum boy göstermekteydi. Dünya genelinde yetenekleriyle nam salmış ünlü medyumlar da mevcuttur. Monica the Medium henüz 15 yaşında ve şuan dünyanın en genç medyumu. Monica diğer alemlerle ilteşime geçerek mesajlar taşıdığını iddia etmekte. Bir diğer ünlü medyum da Long Island medyumu olarak tanınan Theresa Caputo. Theresa güçlerini büyü yapmak için değil, yakınları ölmüş kişilerle iletişime geçerek Dünyadaki sevdiklerine haber getirme ve ölmüş yakınlarını bulmak için kullanıyor. Uluslararası bir Amerikan kanalında da kendine özel bir TV programı olan Theresa bu sayede Dünyaca ünlü oldu ve yaptığı isabetli yorum ve cevaplarıyla insanları şaşkına çevirmekte.


Televizyonlarda gündüz kuşağı yapan kadın programlarında büyünün etkisi altında olduğunu iddia ederek evlerini terk etmiş, çocuklarını bırakmış, eşlerine kötü davranan ve başkalarına kaçmış insanlar var.
Hergün yüzlerce insan karşılıksız aşkına karşılık bulmak, evden uzaklaşmış eşine yeniden sahip olmak gibi duygusal çıkmazlarına son vermek için profesyonel olarak bu işi yapan ve sorunlarına çare bulacağını düşündüğü kişilere gidiyor. İnsanların bu kadar rağbet ettiğini düşünecek olursak, fırsatçıların ve dolandırıcıların bu konuya kayıtsız kalmaması sıra dışı değil.


İnternet çağında olduğumuzu varsayarsak hakkında referans sahibi olmak isteğiniz Medyum hakkında detaylı araştırmak mağdur olmamanız için faydalı olacaktır. Büyü yaptığını iddia ederek dolandırıcılık yapmak Türk ceza kanunları gereğince suçtur.

buyu nasil yapilir - Büyü Hakkında Bilinmeyenler

YENİ DÜNYADA MEDYUMLARIN YERİ


Günümüz bileşim çağında iyi veya kötü niyetli neredeyse her Medyumun kendine ait bir internet sitesi var ve bu yolla isimlerini duyurmaya çalışıyorlar. Bu şekilde modern çağa ayak uydurmuş Medyumların bir kısmı siber yollarla da hizmet vermekte. Öncesinde bahsettiğimiz gibi Medyumlar Aşk büyüsü yapmak için malzeme kullanmak ve dua etmek gibi büyünün çeşidine göre farklı yöntemler kullanabilir.

Müşterilerin talep ve isteklerine göre hizmet almak isteyen farklı şehirlerdeki kişiler için çeşitli etkileşim yöntemleri kullanan Medyumlar var. Hatta internette kendi sitelerinde uluslararası hizmet vermek isteyen ve canlı yayında soru yanıtlayıp müşteri kabul eden çok sayıda medyum örneği var. İnanan veya son çare olarak inanmadığı halde Medyumlara başvurmuş, kısa sürede çözüme ulaştığını iddia eden insanlar var. İnsanların aşkı uğruna nelerden vazgeçtiğini uğruna neler yapmış olduğunu göz önüne alacak olursak, büyüye başvurmaları şaşılası bir durum değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ara
Hocaya Sor
Whatsapp İletişim
Merhaba nasıl yardımcı olabilirim ?